ÚvodČlánky

Projekt Zelený most

01.02.2012

Projekt „Zelený most Okrouhlá – Reichenbach“

Obec Okrouhlá v zastoupení panem starostou Jiřím Voseckým a město Reichenbach získaly dotaci z programu Cíl 3 pro podporu přeshraniční spolupráce mezi Svobodným státem Sasko a Českou republikou na realizaci projektu „Zelený most Okrouhlá-Reichenbach“.

Cílem projektu je podpora takového chování, jednání a života obyvatel venkovských oblastí Euroregionu Nisa, které je ohleduplné vůči životnímu prostředí. Vytvořením ekologických naučných stezek s interaktivními vybavovacími předměty budou seznamovány zejména děti a žáci ze školy Okrouhlá.

S paní ředitelkou, pedagogy a rodiči mají školáci za sebou vydařené akce, připomeňme dvoudenní pobyt dětí z Reichenbachu, Hallowenskou stezku odvahy, putování za krásami nerostů v našem okolí a sobotní Kinderolympiádu.

Nyní se těšíme na letní Naturcamp v kempu hotelu Formule Děčín.

Hotel Formule Děčín poskytl útočiště školákům a sousedům z Německa ve svém malebném kempu. V příhraničním projektu Cíl 3zažili rodiče a jejich děti z Okrouhlé a Reichenbachu spoustu nádherných chvil. Navštívili děčínskou ZOO, sport na hřišti, utkání v minigolfu, lezení v lanovém centru, koupání ve dvou bazénech, tvořivé dílny a stanování. Týdenní NaturCamp přinesl s tropickým počasím i nádhernou spolupráci dvou národů. Příští školní rok škola v Okrouhlé zahájí svůj další projekt s názvem Myšky a malý krteček.